Překračování psychologické hranice pevnými nohami

Obsah:

Anonim

„Sprintování je také dobré, protože posiluje svaly horní části nohou a lze s ním během několika týdnů navodit rychlý rozvoj.“Naši dobrovolní běžci již ve čtvrtém týdnu běželi třikrát třicet minut. Ancsa psala o blahodárných účincích sprintu v Balatonszepezd, Zsófiovou výzvou bylo zdolat most do kopce na Floridě a Erikou vydržet monotónnost běžecké trati v Böszörmény. Žena na hřišti, část 4

1. týden: Poprvé vážně sportují

Tři mladé amatérky, Ancsa, Erika a Zsófi, chtějí otestovat svou vytrvalost. Rozhodli se uběhnout 21 kilometrů dlouhý půlmaraton Nike Budapešť.

2. týden: V poplachu z horka, na pláži a běhání se serenádou

3. týden: Velkým vedlejším účinkem běhání je hubnutí

Ancsa: Byl jsem králík, abych se zeptal

Inventář, týden 4

Pondělí – Margitsziget – první měření

V Running Clubu je život. Zatímco trenérka Zsuzsi Vajda běhala s předchozím týmem, Dávid, další trenér, se s námi asi 20 minut rozcvičoval (neměl jsem problém ani při běhu).

Stejně jako jsme se nenaučili běhat, nenaučili jsme se rozcvičit před sportováním ve škole, takže jsem velkýma očima z mateřské školy sledoval pokaždé, když jsem viděl, jak se skvělí běžci zahřívají v část Margitsziget. Byl jsem králík, když jsem se zeptal, i když to jsou základní věci, není opravdu užitečné to dělat s intuicí, protože to může způsobit i zranění.

Možná by stálo za to hledat dobré stránky, kde je v podstatě všechno užitečné, i když seriózní běhání by se nemělo začínat bez kompetentního trenéra.

Výsledek: jeden ostrovní okruh (5,3 km) – 37 minut (zatím nejlepší)

Čtvrtek – přehrada Kopaszi – silnější partner

Tato lokalita byla postavena nedávno, bylo použito jen několik budov z mnoha, přesto sem chodí mnoho lidí. S běžeckým parťákem se potkávám méně často, takže jsem si mezi tím musel povídat. Říká se, že dobrý běh je, když můžete pohodlně mluvit. No, byl jsem strašně unavený a uvědomil jsem si, že když zastavím na polovičním čase/poloviční dráze, už nemůžu podávat výkon, jako bych začínal znovu. V každém případě je to také velmi dobré místo pro sportování pro obyvatele jižní části Budy.

Neděle – Balatonszepezd – druhý trenér

Zářijový úsek

Stejně jako v životě, i ve sportu jsou výhody společnosti i samoty. Ne vždy je pro mě dobré běhat s více než jedním, ale tento týden byl absolutně o tom. Několik lidí, jeden kamarád za druhým, všichni skvělí lidé a běhání s každým je úplně jiné. K Balatonu jsme si jeli odpočinout, ale to místo je pro mě takový impuls (holka z Velkých plání - kombo voda-hora je geniální, už jsem to zmiňovala), musela jsem tam udělat i prohlídku. Přítelkyně, která podle ní příliš netrénuje (běží pravidelně 8 km), mě prostě zklamala. Byla to velmi dobrá trasa a můj partner to k mé radosti trochu převzal. Bylo tam něco do kopce a taky jsme sprintovali. To vše posiluje svaly horní části nohou a během několika týdnů s nimi lze navodit rychlý vývoj.

Je velmi zábavné běhat s kamarádem nebo přáteli (nebo s doprovodem na kole). Přináší mnohem více radosti. Nakonec jsme se u jejich domu pořádně protáhli, což mi připomnělo jeden z mých oblíbených maďarských filmů, ve kterém se mnoho lidí protahuje zároveň… ne bez úspěchu: Panenská matka (v 5:52).

Zsófi: Dostat se nahoru je složité

Ve čtvrtém týdnu jsem poprvé běžel třikrát. V úterý jsme se rozhodli pro ranní běh, sice bylo docela těžké vstát, ale stálo to za to. Vstávalo se v 7:30 ráno, hodina začínala v 7, mířilo se na 30minutový běh. Tady v Sarasotě je nádherný most, který spojuje dvě části města stoupající k moři. Už jsme tu byli, abychom fotili východ slunce. Tento most je velmi oblíbený u místních obyvatel, mnozí ho berou ráno nebo při západu slunce a někteří lidé chodí po mostě s batohy nacpanými cihlami na cvičení, protože je to jediné místo v Sarasotě, kde se setkáte s „vážným“stoupání.

Myslíš, že je to jen pár metrů

Sarasota Bridge Runners

Zvládli jsme uběhnout 4,2 km za 30 minut. Most dost klame, protože si člověk vždycky myslí, že na vrchol je to jen pár metrů, ale není, čeká nás ještě několik minut běhu. Nejnáročnější cestou zpět byl výstup, protože se vyvinul protivítr a zvýšil se provoz na mostě, takže vzduch byl méně čistý. Ale pak jste mohli vidět budovy na pobřeží.

Šli bychom si ještě jednou zaběhat na most, ale nemohli jsme vstát, tak jsme zůstali ve Village Gardens, kam jsem běžel předtím. Tady ale dokážu lépe posoudit, jestli běžím lépe nebo rychleji než dříve. Ve čtvrtek mě čekalo 2 x 15 minut, nejdřív volně, pak silněji, což se mi nějak povedlo, ale naběhal jsem víc než mých předchozích 30 minut a absolvoval 6 kol, tedy 4,5 km. Nedělních 20 minut bylo téměř rutinních a dokončil jsem 4 kola a dokonce jsem ho dokázal porazit o pár metrů, což je malé, ale důležité zlepšení oproti těm předchozím.

Erika: Věděla jsem, že to bude dlouhé

V pondělí jsem byl moc rád, že jsem mohl běžet, protože jsem měl trochu špatné svědomí, že jsem pátek nestihl. Moje nohy šly dobře, ale nakonec jsem nepřekonal svůj první 30minutový běh. Moc jsem si to užil, nemusel jsem se moc namáhat.

Středa byla ve srovnání s tím utrpením, když jsem si uvědomil, že je tam 20 minut svižného běhu místo obvyklých 10, trochu jsem se zastavil, abych zjistil, jestli to půjde. Když říkám energický, mám na mysli kontinuální sprint, který se mi až tak nelíbí, ale pak si musím říct, že ne, tohle ne, a že to půjde. Byl to velký boj a byl korunován úspěchem, celkem jsem uběhl skoro 7 km, ale ke konci už jsem byl unavený a s úlevou jsem jel z trati domů na kole.

Sotva jsem se dokázal přimět k

V pátek se mi 50 minut také zdálo příliš dlouhých, stěží jsem se dokázal přinutit začít. Připadalo mi nudné běžet víc než jedno kolo po bulváru, ne že bych už znal každý dům, protože to by nebyla pravda, ale je to psychologický limit, že nemůžu zahnout doprava a dorazit do naší ulice, ale je třeba pokračovat. Po tom jednom kole a odchodu z naší ulice jsem se cítil docela dobře, řekněme, že jsem se pohyboval dost ztuha, ale byly chvíle, kdy jsem se mohl oproti sobě pohybovat koordinovanými a energickými kroky. Na konci 50 minut jsem měl pocit, že jsem mohl jít dál, protože jsem byl za slepými uličkami, moje nohy by pokračovaly v krocích jako robot. Samozřejmě, bez ohledu na to, bylo dobré chodit a protahovat se.

Běhy týdne začaly složitě, až na to poprvé, hlavně proto, že jsem věděl, že to bude dlouhé, a se svým milým pesimismem jsem si vždy představoval, že se v půlce zastavím, a tak jsem se snažil vyhnout neúspěchu. Cítím, že ta specifická monotónnost běhání začíná být pomalu nudná, ale možná bych mohl tyto minuty oživit novým běžeckým místem.